Kopli liinid – uus elukeskkond mere kaldal!

Kaart

Põhja-Tallinnas, Kopli poolsaare lõpus asuva ajaloolise taustaga Kopli liinide elukeskkonna ülesehitamist alustatakse mereäärsest rannakvartalitest, E ja F kvartalitest.

E kvartal

E kvartalisse on Peeter Pere Arhitektide poolt projekteeritud kolm sarnase välisilmega viiekordset elamut, igas elamus 25 korterit. Põhimahust eenduvatelt rõdudelt avanevad merevaated. Rõdude paigutus ja kuju annab fassaadidele iseloomuliku rütmi. Värvilahendus tuleneb Kopli liinide ajaloolisel alal olnud hoonete viimistlusest. Parkimine on lahendatud hoonete all ühise maa-aluse parkimiskorrusega. Sisehoovis paiknevad kaks laste mänguväljakut.

F kvartal

F kvartali miljööväärtusliku hoonestusala moodustavad 18 kolmekorruselist korterelamut, igas elamus 7 korterit. Kvartalis on esindatud kolm erinevat majatüüpi- uus, rekonstrueeritav ja makettmaja. Hoonete arhitektid Apex Arhitektuuribüroost on lähtunud printsiibist, et oleks selgelt aru saada, millise hoonetüübiga on tegu:

Rekonstrueeritavate hoonete värviskeem on ajastu ja miljööalade üldpõhimõtetest lähtuv. Maketthooned vastanduvad ajaloolistele rekonstrueeritavatele hoonetele värviskeemi poolest, kasutatud on monokroomset heledat värvilahendust. Uus hoonestus vastandub lisaks kaasaegsele värvilahendusele ka kaasaegse arhitektuurikeelega.

Hoovialad on piiritletud puitlippaiaga, hooviprojekti põhikontseptsioon tugineb ideel “mereni” ning seega on hoovide keskseks teljeks siht mere suunas. Sellele sihile on kavandatud kvartali elanikele ühine tegevusruum: mänguplatsid, istumisalad, rattaparklad, haljasalad.

Miljööala sõiduteedel taastatakse munakivikatend ning ka tänavalt sisehoovi suunduvad jalakäiguteed on kavandatud samuti munakivimaterjalist. Sellega vihjatakse kvartali ajaloolisele pärandile ning nii saab hoovisissepääs piduliku sissejuhatuse.

Ranna-ala

Hoonetest 50-300m kaugusele jäävale ranna-alale on planeeritud rajada rannapromenaad koos mitmete puhke-, mängu- ja sportimisaladega. Perspektiivis rajatakse Sepa tn lõpetuseks vaateplatvorm koos hooajalise rannakohvikuga.